Plan trybun

Plan budynku poziom 0

Plan budynku poziom -1

Bezpośrednio przy obiekcie znajduje się bezpłatny parking.
Dostępnych jest:

  • Ponad 400 miejsc parkingowych,
  • 5 stanowisk dla autokarów.

Przy głównym wejściu do Areny znajduje się oświetlony i monitorowany parking rowerowy, zaprojektowany dla blisko 90 rowerów.
Do hali można również dojechać komunikacją miejską. Przystanek autobusowy znajduje się na ulicy Słowiańskiej, bezpośrednio przy parkingu Areny.

Cały obiekt oraz jego otoczenie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach.
Na parkingu znajduje się 13 dedykowanych miejsc, z których można bezkolizyjnie wjechać wózkiem inwalidzkim na poziom parteru budynku.
Wewnątrz obiektu zaprojektowano dwie windy umożliwiające poruszanie się pomiędzy kondygnacjami, a na trybunach przystosowano komfortowe miejsca dla osób poruszających się na wózkach.

Dodatkowo nasz obiekt jest wyposażony w tablice tyflograficzne (3 zewnętrzne i 2 wewnętrzne) z planem hali i oznakowaniem w języku Braille’a. Na końcach poręczy schodów umieszczono tabliczki informacyjne dotykowe w alfabecie Braille’a.
Tablice tyflograficzne wykonano w kolorystyce monochromatycznej w formie grawerowanej.

W obrębie Areny Gorzów zaprojektowano trasy wolne od przeszkód, które są uzupełnione ścieżkami dotykowymi składającymi się z pasów prowadzących oraz polami „stop/uwaga”.

Na dachu obiektu umieszczono panele fotowoltaiczne, których zadaniem jest wytworzenie energii elektrycznej z energii promieniowania słonecznego.

W hali funkcjonują również systemy optymalizujące zużycie energii elektrycznej oraz wody.

Do sterowania modułami oświetlenia zewnętrznego jest wykorzystywany zautomatyzowany system zegara astronomicznego.

Dbanie o środowisko to nasze wspólne zadanie.