W otwartym w grudniu 2023 roku obiekcie sportowo- widowiskowym Arena Gorzów miało miejsce już parę wydarzeń sportowych. Za nami mecze koszykarek gorzowskiego klubu AZS AJP Gorzów Wlkp., piłkarzy ręcznych Stali Gorzów, siatkarzy Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów oraz siatkarskiej kadry narodowej U20.

Przy okazji organizacji pięciodniowych Mistrzostw Europy Wschodniej w piłce siatkowej mężczyzn U20, które odbyły się w dniach 10-14 stycznia 2024 r., Arena Gorzów została poddana próbie, która zakończyła się bardzo pomyślnie. Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej wydała homologację hali sportowej dla naszego obiektu. Co więcej, Arena Gorzów otrzymała najwyższą z możliwych kategorii – kategorię 1.

W trakcie rozgrywania turnieju w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzono szczegółową inspekcję hali, pod kątem parametrów potrzebnych do homologacji Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.
W obecności pracowników obiektu dokonano wszelkich pomiarów i sprawdzono wszystkie pomieszczenia, a następnie odpowiednio wypełnione dokumenty homologacyjne przesłano do Luksemburga, gdzie mieści się siedziba CEV. Tam, Wydział Siatkówki sprawdził wszystkie parametry i skategoryzował halę, przydzielając jej najwyższy stopień, czyli kategorię pierwszą, która zgodnie z przepisami pozwala na rozgrywanie rundy finałowej mistrzostw Europy seniorów, tak jak i Superfinałów Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów
– przybliżył przebieg procesu  Wojciech Czayka, dyrektor Pionu Rozgrywek Krajowych i Międzynarodowych w PZPS oraz przewodniczący European Sports Organising Commission w CEV. 

Jesteśmy ogromnie dumni, że w pierwszych miesiącach działalności Areny Gorzów otrzymaliśmy tak wysokie wyróżnienie, jakim jest przyznanie homologacji hali sportowej dla naszego obiektu. Serdecznie dziękuję w imieniu moim i moich współpracowników. Wykorzystamy otrzymane uprawnienia i dołożymy wszelkich starań, żeby w Arenie Gorzów odbywały się turnieje piłki siatkowej wysokiej rangi– podsumowała Joanna Kasprzak- Perka Prezes Zarządu Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka”

Więcej informacji na temat turnieju EEVZA: https://arenagorzow.pl/polscy-siatkarze-z-awansem-do-mistrzostw-europy-u20/