Prawie sześciuset uczniów, dwoje medalistów olimpijskich i dwa dni wspaniałej zabawy – w Gorzowie Wielkopolskim zainaugurowano kolejną edycję specjalnych lekcji wychowania fizycznego przygotowanych przez Fundację Moniki Pyrek. – Pokazujemy dzieciom, że lekcja wf nie tylko jest ważna, ale również bardzo ciekawa i sprawiająca wiele przyjemności – podkreśla Monika Pyrek.

W trakcie „KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcji WF” uczniowie szkół podstawowych z klas od czwartej do ósmej uprawiają aktywność fizyczną korzystając z wielu nowoczesnych urządzeń. W trakcie lekcji mają możliwość m.in. jazdy na rowerowych i narciarskich symulatorach, korzystania z mobilnych ścianek wspinaczkowych, ergometrów wioślarskich, czy urządzeń mierzących siłę uderzenia piłki i służących do przeciągania liny.

Pierwsze dwie tegoroczne lekcje odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. W sumie w zajęciach udział wzięło prawie sześciuset uczniów z gorzowskich szkół. Dzieci ćwiczyły z wielkim zaangażowaniem nie tylko pod okiem Moniki Pyrek i stałego gościa lekcji kolarza Damiana Zielińskiego, ale także dwojga medalistów olimpijskich – brązowej medalistki z Rio de Janeiro w zapasach Moniki Michalik oraz wioślarskiego mistrza olimpijskiego z Sydney i Aten Tomasza Kucharskiego.

– Sport jest dobry na wszystko i możemy z niego czerpać mnóstwo korzyści. Ja wywodzę się z takiego sportu, gdzie liczy się siła i pewnie dlatego najbardziej podobała mi się stacja, na której przeciągaliśmy linę. Te lekcje to świetna zabawa i gwarantowana satysfakcja – mówiła Monika Michalik.

Alternatywne lekcje WF są częścią programu KINDER Joy of moving realizowanego przez Ferrero w ponad dwudziestu krajach na świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja sportowa oraz promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin. Uczestnicy lekcji byli zachwyceni zajęciami przygotowanymi przez ekipę Moniki Pyrek.

– Najbardziej podobała mi się wspinaczka i kolarstwo, ale super jest też piłka nożna. Czego się tu nauczyłam? Na pewno tego, że warto współpracować z drużyną – mówiła Lena, uczennica piątej klasy.

– Wszystkie stacje mi się podobały, ale jeśli mam wybrać to najlepsze były chyba refleksomierz i wioślarstwo! Chciałbym częściej mieć taki wf – dodał rok młodszy Marcel.

Gorzów Wielkopolski to pierwszy przystanek na wiosennej trasie „KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcji WF”. Kolejne zajęcia z tego cyklu odbędą się w Zielonej Górze, Grudziądzu, Chojnicach, Polkowicach i Kaźmierzu w powiecie szamotulskim.

Partnerem tytularnym „KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcji WF” jest Ferrero Polska Commercial, a zajęcia dofinansowane są z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wspierane przez lokalne samorządy. Honorowy patronat nad programem objął Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym jest Ssang Yong Polmotor.