W dniach 9-10 grudnia 2023 odbyło się otwarcie Areny Gorzów. Wnętrza hali zostały zapełnione przez gorzowian, którzy wspólnie chcieli celebrować otwarcie nowego obiektu sportowo-widowiskowego w województwie lubuskim. Frekwencja odwiedzających była imponująca! W ciągu dwóch dni halę odwiedziło kilka tysięcy osób.

Gala otwarcia

Podczas gali otwarcia został zaprezentowany bogaty program artystyczny. Mieliśmy okazję zobaczyć niesamowite show świetlne połączone z występem Cyrku Juremix i Ocelot Foundation przy akompaniamencie gorzowskiego zespołu Zalewski Band.

Następnie na scenię usłyszeliśmy nasz lokalny talent – Martynę Cyrko, która zaśpiewała dla nas swoje hity i porwała całą salę do tańca. Występ wieczoru należał do C-BooLa. Usłyszeliśmy znane i lubiane kawałki muzyczne w nowej odsłonie.

Zimowe miasteczko

Przed halą zostało ustawione zimowe miasteczko z karuzelą wenecką i atrakcjami dla dzieci. Na scenie zewnętrznej mieliśmy okazję wspólnie celebrować otwarcie hali przy występach gorzowskich artystów: Moniki Makowskiej-Wiącek, Chóru Postomia oraz zespołu Zalewski Band.

Show kulinarne

W sobotę 9 grudnia znani szefowie kuchni przygotowali dla uczestników wydarzenia kulinarne show – barsz po gorzowsku. Nie obyło się bez poczęstunku. Chętni mogli spróbować wigilijnej, aromatycznej zupy przygotowanej przez naszych mistrzów. Natomiast w niedzielę 10 grudnia w namiocie obok Areny Gorzów odbyły się warsztaty kulinarne z Pascalem Brodnickim – Najlepsze pierogi na święta i nie tylko. Nasz gość specjalny zaprosił do wspólnego gotowania kilkadziesiąt osób w różnym wieku.

Zwiedzanie hali

W niedzielę również każdy chętny mógł zobaczyć halę i jej możliwości. Organizowane było zwiedzanie w grupach z przewodnikiem. Oglądanie wnętrz Areny Gorzów swój finał miało na scenie przy kilkuminutowym pokazie świetlnym.

Atrakcje dodatkowe

Po zachodzie słońca aktorzy z Lwowskiego Teatru Woskresinnia przedstawili świąteczne widowisko plenerowe “Kiedy Aniołowie schodzą na Ziemię”. Przenieśliśmy się do bożonarodzeniowej opowieść pełnej zwrotów akcji.

Podczas otwarcia nie zabrakło również sportowych emocji. Do odwiedzenia swoich stoisk zachęcali przedstawicieli klubów: AZS AJP Gorzów Wielkopolski, Stal Gorzów – piłka ręczna, Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów, Kangoo Basket.Gorzowscy sportowcy zaprosili najmłodszych do wspólnej zabawy.

Otwarcie Areny Gorzów pełne było wzruszeń oraz świątecznej magii. Został zaprezentowany bogaty program artystyczny, który trafił w gusta osób w różnym wieku. Zimowe miasteczko oraz wnętrza hali odwiedziło kilka tysięcy mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego i okolic, dla których otwarcie hali było ważnym wydarzeniem w 2023 roku.